Jarmila Červená: MIKULOV s tužkou v ruce

Milý čtenáři,

v rukou držíš knihu o Mikulově, která vypráví kresbami. Před dobou fotografie nabízeli knihkupci tehdejším turistům knihy rytin s pohledy na pozoruhodná města, Florencii, Benátky nebo Paříž. Ty knihy byly suvenýrem z cesty, svědectvím o kulturní úrovni turisty, který neželel peněz na jejich koupi a pro jeho dědice byly zprávou o vykonané cestě. Dnes patří tyto soubory vedut k ceněným knihám a není to jen jejich uměleckohistorickou hodnotou. Mnoho bylo řečeno a napsáno o kouzlu veduty, grafického zobrazení kulturního sídla. I když kreslíři dodržovali dobová pravidla věrnosti zachycení místa, vždy jejich práce prozrazují osobní zaujetí v zachycení detailů, které jiný, byť stejně dobrý mistr pominul. Cítíme, že autor své práci věnoval čas, zastavil se, díval se a vnímal nejen celek.

V naší době, která nezná zastavení a posečkání, je trh zaplaven turistickými průvodci, bohatě vybavenými fotografiemi, hýřícími barvami. Tato kniha je jiná. Jarmila Červená svými kresbami nabízí svůj pohled na Mikulov, který důvěrně zná. Zastavila se. Chce znát příběhy ulic, jejich domů a kostelů, zámku a jeho zahrady, umí vidět a všímat si. Zkušenou kreslířskou rukou zdůrazňuje v celku detail, muškáty v květináči nebo kamenné dětské ručky, které nesou těžký erb nad branou do zámku. Oceňuje změny k lepšímu v místech, kterým před desetiletími nerozumné stavební zásahy vzaly jejich půvab a nedávno dobrý architekt defekt elegantní stavbou napravil. Je hezké, že Mikulov má svoji vedutistku.

Objednat
Dostupnost: déle než týden
Cena za kus: 345 Kč
Cena je uvedena včetně DPH
Cena celkem Vyberte počet ks

Zboží si můžete vyzvednout osobně na adrese ALADIN agency s.r.o., Baranova 31, 130 00 Praha 3 a zaplatit v hotovosti nebo nechat poslat na dobírku. Cenu vám sdělíme v potvrzení objednávky.
osobní vyzvednutí ZDARMA
doručení na dobírku CENU POTVRDÍME PODLE POČTU KUSŮ

Text a kresby: PaedDr. Jarmila Červená

Grafická úprava a sazba písmy Comenia Sans a Comenia Serif Pro Mgr.art.Olga Pluháčková

Fotografie kreseb Kamil Till

Vydal: MUDr. Zdeněk Pluháček, s.r.o.

Tisk: Triangl, a.s. v Praze

Realizace: ALADIN agency Praha

První vydání

Mikulov 2013PDF ukázka
Mikulov s tuzkou.pdf
MP3 ukázka
Copyright © 2000 - 2021. Všechna práva vyhrazena. Obchodní podmínky