Vlastimil Neklapil: ALHAMBRA GRANADA a okolí

Mnohé básně, romány a obrazy opěvují krásu města Granady, podobného granátovému jablku, jež má ve znaku. Jeho umělecké památky a umístění jsou úchvatné a hlavním klenotem je Alhambra, jeden z nejvýznamějších uměleckých výtvorů lidstva. Dnes je Granada mladistvé město plné studentů, kde muslimská minulost přesahuje do přítomnosti, protože muslimští severoafričané tvoří 10% obyvatelstva a dokonce zde stojí zcela novodobá mešita. Město se nachází na úrodné planině, zavodňované řekami Genil a Darro, z jejichž údolí se zvedají kopce Albaycín, Sacromonte a Alhambra. V dokonalé symbióze umění a historie moderní a křesťanská část zaujala údolí, zatímco maurská vrcholky kopců. Vše dovršují zasněžené štíty Sierry Nevady, zvedající se na dohled. Ačkoliv tak Granada působí téměř alpinským dojmem a skutečně se v zimě dá na dohled od města lyžovat, stejně tak snadno se dostanete na mořské pobřeží v rámci jednodenního výletu.

RNDr. Ing. Vlastimil Neklapil se pohybuje v cestovním ruchu a cestuje po světě již více než dvacet let. Za tu dobu projel sám, s přáteli nebo se zákazníky sedmdesát zemí na všech kontinentech, některé z nich mnohokrát. Přípravě každé cesty věnuje nejvyšší péči s cílem skloubil požadavky pozvávací, dopravní a logistické a umožnit spolucestujícím maximální zážitek, jak vyplývá z jeho motta \"Vidět víc!. V průběhu let zjistil, že některé země zasluhují daleko více pozornosti, než jim běžní cestovatelé věnují a řada pozoruhodných míst uniká jejich pozornosti. Tak vznikl unikátní projekt \"Slow-travel,\" v jehož rámci se zatím uskutečnily cesty do Španělska a Portugalska, zemí mimořádně bohatých na zajímavosti všeho druhu. Produktem jedné z cest je i tento velmi podrobný průvodce po Granadě a okolí. V budoucnosti se v rámci projektu zcela jistě uskuteční i cesty do dalších, zajímavých a někdy neprávem opomíjených zemí.

Objednat
Dostupnost: skladem
Cena za kus: 190 Kč
Cena je uvedena včetně DPH
Cena celkem Vyberte počet ks

Zboží si můžete vyzvednout osobně na adrese ALADIN agency s.r.o., Baranova 31, 130 00 Praha 3 a zaplatit v hotovosti nebo nechat poslat na dobírku. Cenu vám sdělíme v potvrzení objednávky.
osobní vyzvednutí ZDARMA
doručení na dobírku CENU POTVRDÍME PODLE POČTU KUSŮ


PDF ukázka
Alhambra_Granada.pdf
MP3 ukázka
Copyright © 2000 - 2021. Všechna práva vyhrazena. Obchodní podmínky